A A A

Świetny występ zawodników KG Radlin na zawodach w Cottbus

W dniach 25-27 września w Cottbus odbył się coroczny turniej gimnastyki sportowej chłopców – Juniors Trophy. Na starcie stanęli zawodnicy z ośmiu krajów, a wśród nich zawodnicy KG Radlin Piotr Wieczorek i Dawid Węglarz.

Zmagania juniorów tradycyjnie rozpoczęły zawody wieloboju, które równocześnie były kwalifikacją do finałów na poszczególnych przyrządach. W najstarszej kategorii juniorów do walki przystąpili również nasi zawodnicy.

W klasyfikacji ogólnej świetny start zaliczył Piotr Wieczorek, który z wynikiem 75.400 zajął drugą pozycję. Lepszy od Piotra okazał się zawodnik z Wietnamu – Tran Dinh Vuong. Bardzo dobry wynik pomimo problemów ze zdrowiem osiągnął także Dawid Węglarz plasując się w wieloboju na 6. pozycji.

Piotr Wieczorek w niedzielnych finałach podtrzymał dobrą passę i zdobył trzy medale – jeden srebrny na poręczach i dwa brązowe na ćwiczeniach wolnych i na kółkach. W czterech finałach wystąpił również Dawid Węglarz. Dawid wywalczył brąz na poręczach oraz 4. miejsce na koniu z łękami, 5. miejsce na kółkach i 6. miejsce na drążku.

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo