A A A

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży i Indywidualne Mistrzostwa Polski 1-9.07.2012r. Kraków

Zawodnicy Klubu Gimnastycznego Radlin zdobyli 4 medale na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w kategorii wiekowej do lat 15 oraz 2 medale na Indywidualnych Mistrzostwach Polski juniorów do lat 18 w gimnastyce sportowej. Zawody odbyły się w Krakowie w dniach 1-6.07.2012r. Wyjątkowo udany start może zaliczyć Dawid Węglarz, zdobywca 3 medali, w tym złotego w wieloboju gimnastycznym i ćwiczeniach wolnych oraz srebrnego w ćwiczeniach na poręczach. Srebrny medal zdobył także Piotr Wieczorek w ćwiczeniach na koniu z łękami. Odniesiona kontuzja kolan na skoku pozbawiła go możliwości rywalizacji o medale w wieloboju gimnastycznym i ćwiczeniach wolnych. W taj samej kategorii wiekowej Piotr Śliwa zajął 6 miejsce w konkurencji skoku i 8 w ćwiczeniach na kółkach, zajmując 17 miejsce w wieloboju. W kategorii wiekowej do lat 13 Dawid Niżnik zajął 4 miejsce w ćwiczeniach wolnych i 6 w ćwiczeniach na poręczach. W Wieloboju gimnastycznym zajął 16 miejsce. Blanik Kacper był 29 w wieloboju i nie zakwalifikował się do żadnego finału na przyrządach. Na odbytych Indywidualnych Mistrzostwach Polski srebrny medal w konkurencji skoku zdobył 16-letni Bartosz Czaja, zajmując również 7 miejsce w ćwiczeniach na koniu z łękami. Wielobój ukończył na 14 miejscu. Damian Kempny zdobył brązowy medal w ćwiczeniach wolnych, zajmując w ćwiczeniach na kółkach i drążku 8 miejsce. W wieloboju zajął 15 miejsce. Jakub Grela zajął 5 miejsce w konkurencji skoku i 23 miejsce w wieloboju, z uwagi na udział w zawodach tylko na 2 przyrządach. Trenerem Dawida Węglarza, Piotra Wieczorka i Bartosza Czaji jest Leszek Blanik, a Damiana Kempnego , Piotra Śliwy, Dawida Niżnika i Kacpra Blanika Alfred Kucharczyk

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo