A A A

III Ogólnopolski Turniej o Puchar Leszka Blanika

W sobotę 3 października w Radlinie na obiekcie gimnastycznym odbył się III Ogólnopolski Turniej Gimnastyczny o Puchar Leszka Blanika. Zawody przeprowadzone zostały w wieloboju gimnastycznym oraz w finale na skoku. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Krakowa, Gdańska, Łodzi, Zabrza, Katowic, Wrocławia i Radlina. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: juniora młodszego - rocznik 2001 i młodsi oraz juniora - rocznik 1997 - 2000. Sześciu najlepszych zawodników w obu kategoriach wiekowych rywalizowało również w finale konkurencji skoku. Wyniki wieloboju gimnastycznego kategorii junior rocznik 1997-2000:

1. Wieczorek Piotr - KG Radlin
2. Kaśków Paweł - MKS Gdańsk
3. Okrema Rostyslav - UKS Łódź
Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Węglarz Dawid, a na piątym miejscu Niżnik Dawid - wychowankowie KG Radlin.

W kategorii juniora młodszego rocznik 2001 i młodsi:
1. Nowak Maciej - Iskra Zabrze
2. Klepacz Maciej - Iskra Zabrze
3. Bober Michał - UKS Łódź
Zawodnicy KG Radlin Wierzba Kacper sklasyfikowany został na 6 miejscu, a Przygoda Jakub na 18 miejscu.

W rozegranym finale na skoku, do którego kwalifikowało się po 6 zawodników w każdej kategorii wiekowej, zajęli następujące miejsca:

- kategoria junior:
1. Wodziński Łukasz - UKS Łódź
2. Kaśków Paweł - MKS Gdańsk
3. Niżnik Dawid - KG Radlin
4. Piotr Wieczorek - KG Radlin

- kategoria junior młodszy:
1. Nowak Maciej - Iskra Zabrze
2. Bober Michał - UKS Łódź
3.  Krzempek Karol - Cukrownik Chybie
Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Wierzba Kacper - KG Radlin.

Dodatkowo rozegrano turniej z udziałem najmłodszych zawodników klubu gimnastycznego Radlin do lat 9. Pierwsze miejsce w wieloboju gimnastycznym zajął Miłosz Łódzki przed Szymonem Kostelnikiem i Gracjanem Rusem. Miłosz Łódzki oraz Gracjan Rus to finaliści Małej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzików, która odbędzie się w dniach 9-11.10.2015 w Siemianowicach Śląskich.

Na zdjęciu od prawej: Paweł Kaśków, Piotr Wieczorek, Rostyslav Okrema, Dawid Węglarz, Dawid Niżnik oraz Łukasz Wodziński.

 

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo