A A A

III Ogólnopolski Turniej o Puchar Leszka Blanika

W sobotę 3 października w Radlinie na obiekcie gimnastycznym odbył się III Ogólnopolski Turniej Gimnastyczny o Puchar Leszka Blanika. Zawody przeprowadzone zostały w wieloboju gimnastycznym oraz w finale na skoku. W zawodach uczestniczyli zawodnicy z Krakowa, Gdańska, Łodzi, Zabrza, Katowic, Wrocławia i Radlina. Turniej przeprowadzony został w dwóch kategoriach wiekowych: juniora młodszego - rocznik 2001 i młodsi oraz juniora - rocznik 1997 - 2000. Sześciu najlepszych zawodników w obu kategoriach wiekowych rywalizowało również w finale konkurencji skoku. Wyniki wieloboju gimnastycznego kategorii junior rocznik 1997-2000:

1. Wieczorek Piotr - KG Radlin
2. Kaśków Paweł - MKS Gdańsk
3. Okrema Rostyslav - UKS Łódź
Tuż za podium na czwartym miejscu uplasował się Węglarz Dawid, a na piątym miejscu Niżnik Dawid - wychowankowie KG Radlin.

W kategorii juniora młodszego rocznik 2001 i młodsi:
1. Nowak Maciej - Iskra Zabrze
2. Klepacz Maciej - Iskra Zabrze
3. Bober Michał - UKS Łódź
Zawodnicy KG Radlin Wierzba Kacper sklasyfikowany został na 6 miejscu, a Przygoda Jakub na 18 miejscu.

W rozegranym finale na skoku, do którego kwalifikowało się po 6 zawodników w każdej kategorii wiekowej, zajęli następujące miejsca:

- kategoria junior:
1. Wodziński Łukasz - UKS Łódź
2. Kaśków Paweł - MKS Gdańsk
3. Niżnik Dawid - KG Radlin
4. Piotr Wieczorek - KG Radlin

- kategoria junior młodszy:
1. Nowak Maciej - Iskra Zabrze
2. Bober Michał - UKS Łódź
3.  Krzempek Karol - Cukrownik Chybie
Na czwartym miejscu sklasyfikowany został Wierzba Kacper - KG Radlin.

Dodatkowo rozegrano turniej z udziałem najmłodszych zawodników klubu gimnastycznego Radlin do lat 9. Pierwsze miejsce w wieloboju gimnastycznym zajął Miłosz Łódzki przed Szymonem Kostelnikiem i Gracjanem Rusem. Miłosz Łódzki oraz Gracjan Rus to finaliści Małej Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzików, która odbędzie się w dniach 9-11.10.2015 w Siemianowicach Śląskich.

Na zdjęciu od prawej: Paweł Kaśków, Piotr Wieczorek, Rostyslav Okrema, Dawid Węglarz, Dawid Niżnik oraz Łukasz Wodziński.