A A A

I Edycja Pucharu Polski - Nysa 22-24.05.2015r.

W dniach 24-25.04.2015r. w Nysie odbyły się zawody I edycji Pucharu Polski seniorów i juniorów w gimnastyce sportowej mężczyzn. Zawody były ostatnią próbą przed Indywidualnymi Mistrzostwami Polski, które odbędą się w Szczecinie w dniach 22-24.05.2015r.

Po raz pierwszy wśród najlepszych seniorów zaprezentowali się młodzi juniorzy radlińskiego klubu - 17-letni Dawid Węglarz i Piotr Wieczorek. Podopieczni trenera Leszka Blanika stoczyli wyrównany pojedynek z najlepszymi polskimi seniorami. Dawid Węglarz zajął 5 miejsce, a Piotr Wieczorek 6 miejsce. Zwyciężył Łukasz Borkowski  -AZS AWF Gdańsk, przed Adamem Rzepą z Bydgoszczy oraz Maximem Kowalenko z AZS Kraków, czwarte miejsce zajął Sebastian Cecot z AZS AWF Gdańsk.

Na uzyskanie jeszcze lepszego wyniku, na który radlińskich gimnastyków było stać miała wpływ trema oraz fakt odniesienia bolesnej kontuzji kolana przez trzeciego z radlińskich gimnastyków - Bartosza Czaja, która wykluczyła go z zawodów.

Na zbliżających się Indywidualnych Mistrzostwach Polski w Szczecinie, radlińscy zawodnicy, mimo młodego wieku będą mieli dużo do powiedzenia w walce o medale. Do tego predysponują ich umiejętności, jakie nabyli pod kierunkiem swego trenera Leszka Blanika, który od miesiąca lipca przejmie pracę jako trener kadry narodowej w ośrodku olimpijskim w Gdańsku, którego członkami będą również radlińscy gimnastycy.

 

Na zdjęciu od lewej: Piotr Wieczorek, Bartosz Czaja, Dawid Węglarz.

 

Obowiązujące zasady dot. przetwarzania danych osobowych (w tym informacje dot. Inspektora Ochrony Danych) publikujemy na stronie internetowej pod adresem https://radlin.pl/zpdo